Szakmai műhely - 2023.01.17.

2023.01.08.

Kedves Coach Kollégánk!

Örömmel hívunk az EMCC Magyarország soron következő Szakmai E-Műhelyére, melynek címe:

Éhségeink a coachingban (kísérleti Szupervízió a Tranzakcióanalízis tükrében)

A Szakmai Műhely időpontja: 2023. január 17., kedd 18.00-20.00

Az online e-műhelyt Bártfai-Jablonszky Andrea, EIA Practitioner Coach és Mentor vezeti, aki így ír magáról:

„Coach képesítésemet 2013-ben szereztem a GROW-nál, azóta vezetek coaching folyamatokat. Először az ICF ACC akkreditációt szereztem meg 2015-ben, majd az EMCC Practitioner coach és mentor minősítést 2018-ban. Több, mint 800 órás egyéni és csoportos coaching folyamattal rendelkezem. Elsősorban felső- és középvezetőkkel dolgozom coachként, ahol a vezetői munkával összefüggő önismereti témákban, az emberek vezetésével kapcsolatos dilemmákkal, vezetői kommunikációval dolgozunk leggyakrabban.
Elkötelezetten hiszek abban, hogy számomra is fontos a folyamatos tanulás és inspiráció, ezért a mai napig rendszeresen veszek részt módszertan-specifikus továbbképzéseken. Elkötelezett vagyok a minőségi szakmai munkában; Integratív coaching módszert tanultam, de a Gestalt és a TA (tranzakcióanalízis) megközelítést használom leginkább. 2018-ban szupervizor diplomát szereztem, egyéni és team szupervízióban támogatom ügyfeleimet szakmai személyiségük fejlesztésében. 2020 óta a Pécsi Tudományegyetemen oktatóként dolgozom a Business Coach szakirányú képzésben.”

Mi lesz a Műhelyen?

A szupervízió egy olyan tér, ahol a klienssel való munka dilemmáiból indulva, végül saját magunkról tanulunk. A szupervízió lényege az önreflektív tanulás, melyben a szupervizált a szupervizor és a csoport segítségével felismeri reakciói, és kommunikációja mögött lévő mozgatórugókat és a hozzájuk tapadó hitrendszert. Ezért coachként különösen fontos, hogy szupervízióban dolgozzunk szakmai személyiségünkön.
A Tranzakcióanalízis (TA) célja az egészséges autonóm működés támogatása. Ebben a 2 órás workshopban a TA-n keresztül az üléseken megjelenő „éhségek” (coach és a coachee szükségletei) kerülnek fókuszba. Beszélünk arról, hogy milyen alapvető motivációk mozgatják viselkedésünket, és hogyan jelennek meg és hatnak a coaching folyamatra. Gyakorlatok során ránézünk és beazonosítjuk ezeket a szükségleteket annak érdekében, hogy tudatosabbak tudjunk lenni a segítő munkánkban.
Ahhoz, hogy a lehető legtöbbet tudd elvinni ebből a workshop-ból, ha tudsz, hozz olyan saját kliens esetet, amivel kapcsolatban kihívást érzel és amivel tudsz kísérletezni!

Kinek szól a workshop?

Minden kezdő és gyakorló coachnak, aki szupervízió keretében szeretne ránézni saját működésmódjára és személyiségére.

Ha a fentieket olvasva megszólítva érzed magad, és szeretnél interaktív formában, védett szakmai közösségben beszélgetni, kérdéseidre hiteles válaszokat kapni, akkor sok szeretettel hívunk az EMCC Szakmai Műhelyének következő alkalmára!

Az e-műhelyen való részvétel díja 5000 Ft/fő, az MCSzSz (Magyarországi Coach-szervezetek Szövetsége) tagszervezetei tagjai számára és EMCC EQA akkreditált képzésben résztvevőknek 4000 Ft/fő, mely átutalással előre fizetendő. (Az EMCC Magyarország bankszámlaszáma: 11705008-29908031-00000000)

EMCC tagoknak a részvétel díjmentes, de regisztrációhoz kötött.

A regisztrációkat 2023. január 16-án 16 óráig fogadjuk.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram