EMCC Magyarország

Közösség
Sokszínűség
Szakmai kiválóság
Úttörő szellemiség
Kutatás
Társadalmi felelősségvállalás

Kik vagyunk?

Egyesületünk, az EMCC Magyarország Egyesület az EMCC Global magyarországi tagszervezete.

Az EMCC azért jött létre, hogy a társadalom javára világszerte fejlessze, megismertesse és népszerűsítse a mentoring, a coaching és a szupervízió legjobb gyakorlatát. A szervezet 1992 óta működik Európában, mára már túlhaladta Európa határait, a világ mintegy 85 országából több mint 15 000 taggal rendelkezik.

Az EMCC legfőbb értékei a szakmai kiválóság, az úttörő szemlélet, az erős alapkutatási bázis, a befogadás, a kulturális sokszínűség, a társadalmi felelősségvállalás és a tagok bevonása. Az EMCC Magyarország ezt a globális küldetést segíti megvalósítani hazánkban.

Küldetésünk

Tevékenységünk az alábbi módokon segíti elő céljaink elérését:

  • Elkötelezettek vagyunk a magyarországi coachok, mentorok és szupervizorok folyamatos szakmai fejlődésének támogatása mellett. Ezért rendszeresen szervezünk szakmai rendezvényeket (előadásokat, szakmai műhelyeket és konferenciákat), Tagjaink részt vesznek az üzleti élet felsővezetői és a coachok, mentorok, szupervizorok számára szervezett rendezvények és képzések szervezésében és megvalósításában.
  • Támogatjuk a coaching, mentoring és szupervíziós szolgáltatást igénybe vevő ügyfeleket abban, hogy a számukra legmegfelelőbb, és a legmagasabb minőségi elvárásoknak megfelelő partnert válasszák. Ennek érdekében ösztönözzük és elősegítjük a coachok, mentorok és szupervizorok EMCC akkreditációs elvárások szerinti elköteleződését, működtetjük és fejlesztjük a nemzetközi akkreditációs rendszerünket, valamint résztveszünk a minősített coachokat tartalmazó adatbázisok fejlesztésében és fenntartásában.
  • A szakma fejlesztése céljából megvalósítói és támogatói vagyunk a coaching, mentoring és szupervízió területén zajló kutatásoknak. Törekszünk arra, hogy a kutatások, gyakorlati tapasztalatok eredményét az érdeklődő közvélemény is megismerhesse.
  • Küldetésünk szellemében az említett területeken együttműködünk más coaching és mentoring szervezetekkel, valamint egyéb, szakmailag kapcsolódó non-profit szervezetekkel.

Szervezeti felépítés

EMCC Magyarország szervezeti felépítése

Az Igazgatóság tagjainak elérhetősége:
Szabó Imola Éva
imola.szaboemcchu.org, presidentemcchu.org
Ács Adrienn
adrienn.acsemcchu.org
Buza Mariann
mariann.buzaemcchu.org
Csabai-Paska Erzsébet
erzsebet.csabai-paskaemcchu.org
Kladiva Eszter
eszter.kladivaemcchu.org

A tagság létszámának alakulása az elmúlt években:

 201120122013201420152016201720182019202020212022
Tagság (fő)6111212113046586177125177

A táblázat tartalma mobil eszközön vízszintesen is húzható!

Legyél tag!

Kiket várunk tagjaink közé?

Az Egyesület rendes tagja lehet minden magyar és külföldi állampolgár, aki az Egyesületbe történő felvételét kéri, és az Egyesület alapszabályát elfogadja, valamint az EMCC által is aláírt Globális Etikai Kódexet – mely egyben az Egyesület saját etikai kódexe is - magára nézve kötelező érvényűnek tekinti.

Az EMCC Magyarország nyitott szervezet, mely szeretettel vár a tagjai közé minden coachot, mentort, szupervizort, vezetőt, HR-est, érdeklődőt függetlenül attól, milyen előképzettséggel és szakmai tapasztalattal rendelkezik. A tagok között jelen vannak a coaching/mentoring szakma elismert képviselői ugyanúgy, mint a kezdők.

Mit nyújtunk tagjainknak?

Tagjainkat folyamatosan bővülő szolgáltatásokkal kívánjuk segíteni, melyek megvalósítását tagjaink önkéntes munkában végzik.

Tagként:

  • részt vehetsz szakmai műhelyeinken, ahol rendszeresen alkalmat teremtünk aktuális szakmai kérdések megbeszélésére, különböző módszertanok és megközelítésmódok megismerésére, gyakorlatban való kipróbálására,
  • automatikusan tagja leszel az EMCC nemzetközi szervezetének és a Magyarországi Coach Szervezetek Szövetségének is,
  • hozzájuthatsz az EMCC által felhalmozott szakmai tudáshoz,
  • bekerülhetsz egy teljes bemutatkozó oldallal a honlapunkon található kereshető taglistába, illetve a nemzetközi adatbázisba az EMCC Global weboldalán,
  • kedvezményesen vehetsz részt az éves konferenciánkon, ahol nemcsak szakmai ismereteidet bővítheted, de előadhatod saját eredményeidet és szakmai kapcsolatokat teremthetsz, 
  • önkéntesként részt vehetsz a hazai és nemzetközi EMCC munkájában,
  • kapcsolatokat építhetsz a munkacsoportokban, rendezvényeken,
  • hozzájárulhatsz a mentor/coach/szupervizor szakma hazai és nemzetközi fejlesztéséhez.

Hogyan lehet belépni?

  1. Kérjük, először látogass el az EMCC nemzetközi oldalára, ahol a “Membership Application” felületen töltsd ki az adataidat. (Magyar nyelvű kitöltési útmutatót ide kattintva találsz.)
  2. Ezután kérünk, hogy írj egy emailt a jelentkezes@emcchu.org címre., hogy a hazai szervezet is fel tudja venni veled a kapcsolatot.
  3. Jelentkezésed és tagságod az éves tagdíj befizetésével válik teljessé.  2024-ben az éves tagdíj összege 40 000 Ft, mely tartalmazza a nemzetközi szervezet regisztrációs díját is. (A második félévben, július hónaptól történő jelentkezés esetén a tagdíj 30.000 Ft, ezért a jelentkezést érdemes minél hamarabb megtenni.) A tagdíj befizetésének módját a jelentkezést követően megküldjük Neked.

Szeretettel várunk az egyre növekvő szakmai közösségünkbe!

EMCC Global

1992-ben David Megginson és David Clutterbuck kezdeményezésére megalakult az EMC, azaz a European Mentoring Center. A központ feladatköre dinamikusan bővült, a szervezet fejlődött, míg végül szétfeszítette eredeti kereteit. 2002-ben új néven, hét alapítóval újjászületett a közösség: David Clutterbuck, David Megginson, Julie Hay, Eric Parsloe, Sir John Whitmore, Bob Garvey és Liz Boredon útjára indították az EMCC-t (European Mentoring and Coaching Centre). 

A befogadás kezdetektől fogva a szervezet alapértékének számított. Bárki csatlakozhatott az EMCC-hez, feltéve, hogy az Etikai Kódexet magára nézve kötelezőnek ismerte el.  A tagokat arra ösztönözték, hogy saját országuk jogi követelményeinek megfelelően hozzák létre saját EMCC tagszervezetüket.

2021. december 31-én az EMCC Globalnak 26 országban működött tagszervezete: Belgiumban, Cipruson, Horvátországban, a Cseh Köztársaságban, Dániában, Finnországban, Franciaországban, Németországban, Görögországban, Magyarországon, Írországban, Olaszországban, Luxemburgban, Hollandiában, Norvégiában, Lengyelországban, Portugáliában, Romániában, Spanyolországban, Svájcban, Szerbiában, Szlovéniában, Törökországban, Ukrajnában és az Egyesült Királyságban, valamint az ázsiai és csendes-óceáni térségben.

Napjainkban az EMCC Global szervezet több mint 15 000 tagot számlál a világ 85 országából.

Az EMCC Global honlapja: www.emccglobal.org

Az EMCC Magyarország története

Az 1998-ban alakult “Master of Business Administration Magyarországi Egyesület” 2008. szeptember 1-jétől “A Vezetői Kultúráért Közhasznú Egyesület” néven folytatta tevékenységét, ugyanekkor angol nevet is kapott “Coaching and Mentoring Society of Hungary”. Ugyanebben az évben, decemberben írta alá az Egyesület alapító elnöke, Koczka Terézia az EMCC Társulási Megállapodást Julie Hay-jel az EMCC egyik alapító tagjával. Így lett az “A Vezetői Kultúráért Közhasznú Egyesület” 2008. december 12-én az EMCC magyarországi tagszervezete. Ez a megállapodás azóta is érvényben van. Az Egyesület a 2013-2023 között viselte az Európai Mentoring és Coaching Szervezet Magyarországi Egyesülete nevet, mely 2023-ban - az EMCC Global névváltoztatásához igazodva - EMCC Magyarország Egyesület névre változott.

Az EMCC Magyarország nonprofit szakmai szervezet, amelyet önkéntesek működtetnek szakmai alapon. Az egyesület a tagság szervezett önkéntes tevékenységének köszönhetően létezik, működik, növekszik és tesz a küldetése szerint.

Az EMCC Magyarország korábbi elnökei

Koczka Terézia, alapító elnök (2008-2012)
Ardai Zoltán (2012-2016)
Takács Zoltán (2016-2017)
Hollósi Domonkos (2017-2020)
Galántai Júlia (2021-2023)

Egyesületi hírek

Alapszabály

Beszámolók

Közgyűlés

Elérhetőségi adatok

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram